Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

11.Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinlikleri sona erdi

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nün düzenlediği "11.Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği” 8 Kasım Cuma günü Kongre Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirilen öğrenci sunumlarıyla sona erdi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen çalıştaylarda ortaya çıkan öğrenci çalışmalarından oluşan sunum yoğun ilgi gördü.

Etkinliğin önemine dikkati çeken Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Araş. Gör. Almıla Yıldırım, "Tipografi bir süreç olarak ilerliyor, yani bir yolculuk, bunu bir kez daha vurgulamak isterim. Katılımcılarımızla burada bunları paylaşmaya ve yaşamaya çalıştık. Malzemeyi tanıyarak ne şekilde manipüle edebileceğimizi anladıktan sonra devam etmek isteyenler zaten nasıl ilerleyeceklerini bilerek devam edebiliyorlar. Ben, tipografiyi dil öğrenmeye benzetiyorum. Herkes bir dili farklı bir teknikle öğrenir. Fakat dil, kültür ile çok bağlantılıdır. Biz de fırça vuruşları ile bunu deneyimledik ve tipografinin kültürünü anlamaya çalıştık. Herkes bireysel olarak bir şeyler yapabileceğini gördü ve bu sayede çok keyifli ve çok güzel işler ortaya çıktı. Katılımcılarımızın hepsine, emekleri ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum." İfadelerini kullandı.

Doçent Melike Taşçıoğlu: “Çok güzel işlere imza attık"

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Doçent Melike Taşçıoğlu, "Harika bir hafta geçirdik. 11.Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliklerini, çok çalışarak, çok yorularak ve çok eğlenerek geride bıraktık ve çok güzel işler çıkarttık. Konuklarımız da alanlarında ustalaşmış yeteneklerdi. Kendilerini etkinliğimizde ağırlamaktan büyük gurur duyduk. Bize gerek tecrübeleri gerekse yaklaşımları dolayısıyla birçok şey kattılar." dedi.

Etkinlik, katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 Gönderen: haber
1378 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar