Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

Anadolu Üniversitesi’nden usta oyuncu Şener Şen’e büyük onur

Anadolu Üniversitesi, öğrencilerini yeni modern çalışma mekânlarıyla buluşturmaya devam ediyor.  Bu kapsamda bir süredir hazırlıkları devam eden Şener Şen Kültür Salonu, 8 Kasım Cuma günü düzenlenen törenle açıldı. Salonun açılışını Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Şener Şen yaptı. Açılışa Üniversite yönetimi yanısıra senato üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı: “İsminizin ölümsüz olacağına inanıyoruz”

Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz kültür salonunu hizmete açabilmek geride bıraktığımız yaklaşık 8 aylık süreçte yoğun çalışmalar yürüttük. New York’ta görmüş olduğum bir kütüphane modelinin dikkatimi çekmesi üzerine, bu imkânı öğrencilerimize nasıl taşlayabileceğimizle ilgili arkadaşlarımızla düşündük.  Bu mekânın önceki hâli oldukça kötüydü ve depo olarak kullanıyordu. Şu anki hâline getirebilmek için ise tamamen kendi imkânlarımızdan yararlandık ve hiçbir yardım almadık. Bugün kültür salonumuzun açılışına katılım gösteren arkadaşlarımız da burayı ilk defa görüyorlar. Hatta İlk görenler arasında Devlet Konservatuvarımızın Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri yer alıyor. Sizlerin huzurunda teşriflerinden dolayı usta oyuncumuz Şener Şen’e şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Bu sayede isminin ölümsüz olacağına ve kültür salonumuzun da yaşamaya devam edeceğine inanıyoruz. Bugünkü açılışa katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.”

Şener Şen: “Anadolu Üniversitesinin memleketimizdeki yeri çok farklıdır”

Anadolu Üniversitesi’nde açılışı gerçekleştirilen kültür salonuna isminin verilmesine ilişkin görüşlerini dile getiren usta oyuncu Şener Şen, “Anadolu Üniversitesinin, memleketimizdeki yeri çok farklıdır. Buraya seneler önce gelmiştik. İkinci gelişimde ise böyle bir açılışa vesile olan ve beni de buna dâhil eden herkese teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 Gönderen: haber
2438 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar