Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Kültür-Sanat

Çifteler ‘in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı

Çifteler ‘in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümü olan 17 Eylül, çeşitli etkinliklerle kutlandı. 17 Eylül Çifteler ’in Kurtuluşu Anma Etkinlikleri kapsamında; Cumhuriyet Meydanında Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programda İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur ARSLAN ve Belediye Başkanı Kadir BIYIK’ın Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Sunum sonrası Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için Çarşı Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu.

Türk Dünyası Kültür Evinde gerçekleşen Programda Çifteler Kaymakamı Mehmet Uğur ARSLAN ve Belediye Başkanı Kadir BIYIK’ın konuşmalarının ardından Şiir, Folklor ve Tiyatro gösterisi gerçekleşti.

Programa; Çifteler Kaymakamı Mehmet Uğur ARSLAN, Belediye Başkanı Kadir BIYIK, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz MUTLU, İlçe Jandarma Komutanı Volkan KUYUCUGİL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret ÇELİK, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali İhsan SÖKER, İlçe Müftüsü Cihan EKER, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan AVCI, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ahmet YILMAZ, CHP İlçe Başkanı Emrah GÜZEY ve ilçe halkı katıldı.

Program sonrası Türk Dünyası Kültür Evinden Cumhuriyet Meydanına Resmi kurum araçlarının konvoyları ve vatandaşın katılımı ile Fener alayları eşliğinde yürüyüş yapıldı. Mehteran Takımının verdiği konser ile ilçe halkı coşku dolu anlar yaşadı. Etkinlikler Mehteran takımının verdiği kısa süreli konser ile son buldu. Konser sonrası belediye çalışanları tarafından çorba ikramı yapıldı.Gönderen: haber
1077 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar