Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekonomi

İŞLETME ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER, Mahmudiye ilçesi Fahriye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan; kapasite ve üretimiyle ülkemizin önde gelen işletmelerinden olan Ada Tarım Hayvancılık Anonim Şirketine ait çiftliği ziyaret etti. Angus ırkı damızlık ve besi hayvancılığı ile birlikte, tarımsal faaliyetleri de modern teknoloji ile gerçekleştiren kombine hayvancılık tesisi hakkında, işletme yetkililerinden bilgi aldı.

İlgili Şube Müdürlerinin de katıldığı ziyarette, işletme sorumlu yöneticisi Veteriner Hekim Mehmet DEMİRAL; işletme olarak tarım ve hayvancılık sektöründe yerli üretime dayalı, sağlıklı koşullarda beslenmiş, halkımızın güvenle tüketebileceği, kaynakları dışa bağımlı olmayan üretim gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bu kapsamda işletme kapasitelerini arttırmayı planladıklarını söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü  Dr. Emine SEVER ise : “Tesisin işin ehli çalışanlar sayesinde çok iyi bir noktaya getirildiği görülmektedir. İşletmemizin, Bakanlığımız tarafından verilen teşviklerden yararlanarak kapasitesini artırması ve büyümesi dileğindeyiz. İlimizde modern tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına, kurum olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız”  diyerek tesisin İlimiz ve bölgemiz yetiştiricilerine örnek teşkil edeceğini söyledi.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette; Veteriner Hekim olan İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, tesis yetkililerine ve çalışanlarına buzağı ölümlerinin önlenmesi ve piyasanın ihtiyacı olan kırmızı et üretiminin yerli imkanlarla sağlanmasının öneminden bahsederek bilgi alış verişinde bulundu. İşletme sorumlusu Mehmet DEMİRAL, İl Tarım ve Orman Müdürü  Dr. Emine SEVER’e teşekkür ederek, kendilerini işletmelerinde görmekten duyduğu memnuniyeti  ifade etti.

3.500 dönüm arazi üzerine tesis edilen ve 3.000 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olan söz konusu işletmede şu anda 2.745 büyükbaş hayvan bulunmaktadır.

 Gönderen: haber
1408 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar