Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekonomi

Yetiştiricilere Dijital Ortamdan Hayvan Pasaportu Alma Fırsatı

Tarım ve Orman Bakanlığı dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı yeni bir dijital uygulamayı daha devreye soktu. Yetiştiricilerimiz bu uygulamayla dijital ortamdan hayvan pasaportu temin edebileceklerdir.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Hayvan pasaportu Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında küpelenerek kayıt altına alınan sığır cinsi hayvana ait ırk, cinsiyet, doğum tarihi, hareket bilgileri, hayvan sahibi bilgileri ve aşı bilgilerini içeren İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan kimlik belgesidir.

COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla Bakanlığımızın devreye soktuğu dijital uygulama ile yetiştiricilerimiz gerçek ve tüzel kişiler olarak İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabileceklerdir.

Hayvan pasaportu başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk adımda TC kimlik numaraları ile e-Devlet üzerinden doğrulanacak kimlik doğrulaması yapılmayan kişilerin ise başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.

Yetiştiricilerimiz bu sistemle hem hızlı, güvenli ve tasarruf yapacak hem de mesai saatleri dışında ve hafta sonları da bu belgeyi temin etme şansı kazanmış olacaktır. Yetiştiricilerimizin bu belgeyi alabilmeleri için yapmaları gereken tek şey “https://tekpencere.tarbil.gov.tr/” adresine E- Devlet şifresiyle giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan  “BELGE AL”ı tıklamalarıdır. Son adımda Hayvan Pasaportu almak istenilen hayvanlar seçildikten sonra sanal post üzerinden ödeme yaparak doğrulanabilir Hayvan Pasaportuna sahip olacaklardır.

Uygulamaya konulan bu sistemin başta İlimiz olmak üzere tüm yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

 Gönderen: haberler
1683 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar